Ütü derdine son

Ütü derdine son

Ütü derdine son

Uzun zaman alan ütü yapma işi fazlası ile can sıkıcı olabiliyor. Ancak bir kaç ince detaya dikkat ederseniz,  çamaşırlarınızın daha iyi ütülenme sini hem de zamanınızı boşa harcamamayı ve zahmetimizin azalmasını sağlamış olursunuz. Böylelikle ütü derdine son diyebilirsiniz. Okuyalım bakalım :

Öncelikle Çamaşırlarınızı kategorilendirip sıraya koyun

Ütü öncesi kıyafetlerinizi detaylı bir şekilde kategorilendirmeniz işinizi kolaylaştırır, Gömlekler ayrı, pantolonlar ayrı yada Penye, pamuk, saten, gibi farklı kumaşları ayırırsanız, fazlası ile zaman kazanırsınız.

Ütünün her kumaş türüne göre farklı dereceleri bulunmakta. Çoğu zaman bu derecelere uyulmasa da, uyulduğu takdirde kıyafetler daha kolay ütülenecektir.

İlk olarak hassas ve az ısı ile ütülenecek kıyafetlerden başlanıp, sıcaklığı kademe kademe arttırarak devam ederseniz, %20-30 aralığında zaman kazancınız olur.

ÇAMAŞIR YIKAMA ESNASINDA…

  • Çamaşırları yıkama esnasında, aşağıda vereceğimiz bazı ufak detaylara dikkat ederek çamaşırlarınızın ütülenmesini kolaylaştırabilirsiniz.
  • Makinenizin yıkama devrinin düşük olmasına özen gösterin. Son teknolojide üretilen ve hemen hemen her evde bulunan Çamaşır yıkama makinelerinin çoğu 1000 devire kadar yıkama yapabiliyor.

Diyarbakır temizlik şirketleri :

Fakat bu kadar yüksek devirler kıyafetleri hem yıpratır, hemde oldukça buruşuk çamaşırlar olarak çıkmalarına ve ütülenmenin fazlaca zorlanmasına neden olur.

400-700 devir günlük kıyafetlerin yıkanması için ideal bir seçim.

-Çamaşırlarınızı yıkama makinesine atacakken ağzına kadar tıkıştırmayın. Ağzına kadar dolu çamaşır makineleri, çamaşırlarınızın tam anlamıyla temizlenmesini önlerken aynı zamanda da buruşukluk artacağından ütüleme süresi artar ve sizi baya zahmete sokar.

ÇAMAŞIRLARINIZ YIKANDIKTAN SONRA NE YAPARSINIZ ?

  • Çamaşırlar makineden çıktı ya sonra ? ; yıkamanın ardından, uzun süre çamaşır makinesinde kıyafetlerinizi yada tekstil ürünlerinizi bırakmayın. Yoksa tüm çamaşırlarınızın ütüleme işlemi baya zaman alarak sizi oldukça yoracaktır..

Mümkün mertebe size sesli olarak sinyal veren bir makine kullanın, yada kendiniz telefonunuzda alarm kurarak bu açığınızı kapatın

  • Çamaşırlar makineden çıkarılmasından sonra çırpın ve çabuk kuruyacağı bir yere asın. Not: çırpma sırasında kıyafetlerinizin buruşukluğu azalır.

Çamaşırlarınızın da güzel kokmasını istiyorsanız ütü makinenizin içerisine güzel kokular ekleyerek çamaşırlarınızın da evinizin de güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsiniz.