Evde Organik Çamaşır Suyu Yapın

Evde Organik Çamaşır Suyu Yapın

Evde Organik Çamaşır Suyu Yapın

Evlerimizde çokça kullandığımız ve kadınlarımızın da çok sevdiği ama aynız zamanda geri dönüşü olmayan bir çok rahatsızlığa sebep olan ve cilt rahatsızlıklarının, solunum yolları rahatsızlıklarının en başında gelen nedenlerden biri çamaşır suyu kullanımıdır. Şimdi sizlere vereceğimiz yöntemler ile Evde Organik Çamaşır Suyu Yapın

Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olan ve 12 yıldır aralıksız ve istikrarlı bir şekilde Miss Diyarbakır temizlik ofisi en engin tecrübelerini sizinle paylaşıyor. Diyarbakır Miss temizlik önerileri için aşağıda ki yazıyı okumaya devam edebilirsiniz, keyifli okumalar.

Organik Çamaşır Suyu

Bu konuda en yetkin kişiler çamaşır suyu kullanan insanları en çarpıcı şekilde uyarır fakat bizler hep kendi bildiğimizi okuruz. Sigaradan bile daha tehlikeli olan çamaşır suyu içerisinde barındırdığı yüksek kimyasallar nedeni ile insan sağlığına geri dönüşü olmayan zararlar verir. Çamaşır suyunun kokusu kimi insanı rahatsız etse de kimi insanlar temizliği andırdığı için çamaşır suyu kokusuna bayılır. Ev temizliği çamaşır suyu kullanılmadan yapılmaz diyenlerin oranı da çok yüksektir.

Öncelikle sizlere belirmeliyiz ki ; Çamaşır suyu kullanılan tekstil ürünleri çabucak yırtılır veya deforme olur. Buda giydiğiniz tüm tekstil ürünlerinin ömrünün az olacağını gösteriyor. üstelik giyindiğiniz vakit üzerinize farkına ile varmadığınız kimyasalları bulaştırıyorsunuz.

Çamaşır sularının bu zararını Evde Organik Çamaşır Suyu Yapın yazımızda öğrenecekleriniz ile önüne geçebilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Organik bir şekilde hazırlayacağımız, Organik çamaşır suyu yapımı için gerekli ürünler şunlardır : bir bardak oksijenli su ( su bardağı yeterli olacaktır), yine aynı şekilde yarım su bardağı su ve yarım su bardağı sirke, cam ölçücü fincan ve eser miktarda limon suyu yeterli olacaktır.

bu malzemelerin yanında organik güzel kokan yağlar’ ekleyebilirsiniz. Bizim kullandığımız ve tavsiye ettiğimiz en güzel kokuda bulabilirseniz çilek yağıdır:)

sirke içinde elma sirkesi kullanırsanız, koku dengelemesi için sizlere yardımcı olacaktır. Böylelikle baskın sirke kokusunun önüne geçmiş olursunuz. Bu sihirli karışımı hazırlarken tüm sıvıları alıp karıştırın ve çalkalayın, bu işlemden sonra oda sıcaklığında yarım saat bekletip tekrar çalkalayın ve bu işlemi 2-3 defa tekrar edin. ardından sihirli sıvımız hazır olacaktır. Bu sıvıyı dezenfektan ve leke çıkarıcı olarak dahi kullanabilirsiniz. Diyarbakır ev temizliği alanında lider kuruluştan organik temizlik ile ilgili bilgi almaya devam etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hepinize sağlık dolu günler dileriz:)
Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.