Evde dezenfektan yapımı

Evde dezenfektan yapımı

EVDE DEZENFEKTAN YAPIMI

corona virüsü yayılmaya başladığından beri herkes koronavirüse (Covid19) karşı korunma yollarını araştırmaya başladı bu nedenle evde dezenfektan yapımı çok önemli.

Günlük hayatta alınan önlemler ile korona virüsten korunmanın mümkün olduğunu söyleyen doktorlar el temizliğinin önemini bir kez daha açıklıyor. Dezenfektanlar bu noktada önemli bir rol oynuyor ve evde de yapılabiliyor. İşte doğal yollarla evde dezenfektan tarifi…

EVDE DEZENFEKTAN TARİFİ

2 çorba kaşığı beyaz sirke

2 bardak sıcak su

Yarım çay kaşığı lavanta yağı

3 damla çay ağacı yağı

Bu ürünlerin hepsini bir kaba boşaltın, iyice birbirine karıştırıp belli bir süre bekletin ve el dezenfektan hazır.

Ayrıca dezenfektan içine karbonat gibi maddeler de kullanabilirsiniz.

FAZLA DEZENFEKTAN KULLANIMI

Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi, sık kullanılan dezenfektanlar da hasta ediyor dezenfektan maddelerinin kimyasal bileşikler olduğunu ve bunların sık kullanımının ileride çok ciddi hastalıklara yol açabileceği dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ayrıca elimizin yumuşaklığını sağlayan yağ tabakasının ismi ‘kolesterol’ ve bu tabakanın üzerine sürekli dezenfektan yani alkol dökerek bu iyi huylu ve kırışıklığı önleyen yağ tabakasına zarar vererek ellerinizde kuruluk olmak üzere birçok geri dönüşü olmayan cilt sorunlarına sebep olabilmektedir.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak dezenfektan kullanımınıza sınır getirmenizi istiyoruz. Evde dezenfektan yapımı

Dilerseniz bu alanda uzman olan. Prof. İbrahim saraçoğlu hocamızın tavsiyesini dinleyelim;

‘’ ellerimizde bulunan yağ tabakası dezenfektan veya fazla kolonya kullanımı sonucu tahriş olmaktadır. Bunların önüne geçmek için 3 ya da 4 kolonya ya da dezenfektan kullanımı sonrası ellerinizi mutlaka bir Hindistan cevizi yağı ile ovalayın.

Bu sayede ellerinizi koruma altına almış olacaksınız.

Diyarbakır dezenfekte şirketi

Diyarbakır dezenfekte şirketi olarak, evinizi iş yerinizi ve her türlü alanı TSE belgeli ürünlerimiz ile dezenfekte ediyoruz.

Kullandığımız nano gümüş dezenfektan sayesinde, nanogümüş partikülleri virüs ve organizmalara öyle bir yapışır ki, parçalamadan kesinlikle bırakmaz.

Adete virüsü boğarak ve yeni gelen virüsleri de havada yakalayarak sizler için görünmez bir savunma ordusu oluşturur.

Diyarbakır’da tek nano gümüş dezenfektan hizmeti veren firma olarak sizlere korona virüs dahil tüm virüs bakteri ve hastalıklara karşı koruma altına alıyoruz.

Evde dezenfektan yapımı yanı sıra dilerseniz diğer bir yazımız olan evde çamaşır suyu yapımını inceleyebilirsiniz.

 

Youtube videomuz için : Tıklayın